Twórcy gry Wolfenstein: The New Order przygotowali darmową kampanię do Quake'a

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 25 czerwca 2016

Szwedzkie studio MachineGames przygotowało kapitalną niespodziankę na dwudziestą rocznicę premiery gry Quake, którą obchodziliśmy w minioną środę. Twórcy ostatnich przygód B.J. Blazkowicza (Wolfenstein: New Order) zaprojektowali w sekrecie nowy epizod do kultowej strzelaniny, a następnie udostępnili go w internecie zupełnie za darmo. Minikampania Dimension of the Past składa się z kilku poziomów do trybu single player i raz jeszcze pozwala zmierzyć się z monstrami opracowanymi dwie dekady temu przez firmę id Software.


Trzeba uczciwie przyznać, że Szwedzi odrobili zadanie domowe. Stworzone przez nich poziomy są bardzo pomysłowo zbudowane, obfitują w dużą liczbę ukrytych komnat i pułapek. Oprócz poszukiwania kluczy różnego koloru, gracze muszą też aktywować przełączniki, przywracać zasilanie do niektórych części kompleksu i nader często korzystać z podwodnych przejść. Poziom trudności rośnie z każdą kolejną misją - o ile na początku mamy do czynienia z podstawowymi żołnierzami, dość szybko pojawiają się ogry wyposażone w granatniki i piły łańcuchowe, rycerze oraz inne równie ohydne potwory. Kampanię można pobrać klikając w ten link, a do jej uruchomienia potrzebna jest pełna wersja Quake'a. Jeśli jakimś cudem nie posiadacie słynnej strzelaniny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją kupić. W letniej wyprzedaży Steam, która rozpoczęła się kilkadziesiąt godzin temu, hit firmy id Software dostępny jest za ok. 10 złotych.


Czy powstanie opisanego epizodu zwiastuje zupełnie nowe wyzwanie w karierze Szwedów? Nie wiadomo. Na targach E3 Bethesda ujawniła, że firma id Software pracuje nad grą Quake Champions, z kolei MachineGames tworzy kontynuację przygód B.J. Blazkowicza, która prawdopodobnie będzie nosić podtytuł The New Colossus.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry