Usunięte dialogi z gry Fallout 4 wskazują, że mieliśmy stanąć na czele Bractwa Stali

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 8 grudnia 2015

Gra Fallout 4 oferuje cztery różne zakończenia głównego wątku fabularnego, a wielki finał opowieści uzależniony jest od tego, której frakcji zdecydujemy się zawierzyć. Jedną z nich jest oczywiście Bractwo Stali, planujące eksterminację wszystkich syntków i sprzyjającego im Instytutu. Jeżeli staniemy po stronie zakutych w pancerze wspomagane wojowników, będziemy musieli zmierzyć się z trudnym wyborem moralnym, zakładającym pozbycie się bliskiego nam człowieka. Zanim jednak dokładnie wyjaśnimy o co chodzi, ostrzegamy Was przed spojlerami, które zdradzają kulisy historii związanej właśnie z tą wojskową formacją!W toku opowieści dość nieoczekiwanie dowiadujemy się, że człowiek, który niejako był naszą przepustką do Bractwa Stali - paladyn Danse - jest syntkiem. Starszy Maxson zna tylko jedno skuteczne rozwiązanie problemu: pozbycie się zdrajcy. Bohater może podporządkować się woli przełożonego i zabić żołnierza, może również jednak puścić go wolno. Z punktu widzenia fabuły czwartego Fallouta, decyzja ta ma jedynie kosmetyczne znaczenie i nie wpływa na dalszy przebieg opowieści - to, czy zlikwidujemy paladyna, uzależnione jest po prostu od naszej sympatii do jego osoby. Sprawa mogłaby mieć jednak zupełnie inny przebieg, gdyby Danse przekonał gracza do buntu przeciwko przywódcy bractwa i pozbycia się go w otwartej walce. Co ciekawe, deweloperzy z Bethesda Game Studios zakładali taki scenariusz, ponieważ zarejestrowali związane z nim kwestie dialogowe. W grze nigdy ich nie usłyszymy, stanowią one jednak część finalnej wersji produktu, o czym przekonują nas jego pliki.

Paladyn Danse

To właśnie w plikach Fallouta 4 ukryte są niewykorzystane kwestie Danse'a, z których można wywnioskować interesujący rozwój wypadków - paladyn doprowadza do naszej konfrontacji ze Starszym Maxsonem, a jeśli ją wygramy, to my stajemy na czele Bractwa Stali! Nie wiadomo dlaczego deweloperzy zdecydowali się wyciąć cały ten wątek, ale nie ma żadnych wątpliwości, że decyzja ta wyraźnie osłabiła fabularną stronę gry, bo dzięki niej mielibyśmy do czynienia ze świetnym zwrotem akcji. Być może Bethesda ma w planie dodatek DLC, który skupi się na tych aspektach, ale wydaje się to mało prawdopodobne.


Powyżej znajdziecie film, w którym można usłyszeć brakujące wypowiedzi paladyna Danse'a. Dla Waszej wygody przygotowaliśmy polskie tłumaczenie wypowiadanych tekstów. Skoro o nich mowa, chcemy serdecznie podziękować Michałowi Mańce, który pomógł nam w przygotowaniu ciekawostki.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry