W grze Fallout 4 można znaleźć samochodowy Stonehenge

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 17 listopada 2015

Stonehenge to jedna z najbardziej znanych budowli megalitycznych na świecie, która najprawdopodobniej powstała w trzecim tysiącleciu przed naszą erą. Obiekt stanowiący dziś atrakcję turystyczną, położony jest w południowej Anglii, zaledwie kilkanaście kilometrów na północ od miejscowości Salisbury. Archeolodzy od wielu lat próbują wyjaśnić, w jakim celu powstał krąg złożony z ogromnych kamieni - najpopularniejsza teoria głosi, że miał on związek z kultem księżyca i słońca. Równie tajemniczo przedstawia się kwestia pochodzenia podobnej konstrukcji w grze Fallout 4, bo i na taką można natknąć się podczas wędrówek po wirtualnych pustkowiach.


Falloutowy krąg zlokalizowany jest kilkaset metrów na południe od miasteczka Sanktuarium i co ciekawe, nie jest on w żaden sposób oznaczony na mapie świata. Biorąc pod uwagę fakt, że w pobliżu kręci się jeden z Behemotów, można śmiało założyć, że to ogromny supermutant skonstruował budowlę, wbijając w ziemię wraki walających się tu i ówdzie samochodów (tuż obok przebiega autostrada, więc stwór na brak "surowców" narzekać nie mógł). Zamieszczony niżej materiał video nie tylko pozwala obejrzeć postnuklearny Stonehenge, ale zdradza również jego dokładne położenie we Wspólnocie.


Na koniec warto dodać, że replika kręgu megalitycznego, zbudowanego wyłącznie z samochodów, istnieje w rzeczywistości! Nosi nazwę Carhenge i znajduje się w amerykańskim mieście Alliance w stanie Nebraska. Za pomoc w przygotowaniu niniejszej notki bardzo gorąco dziękujemy Jakubowi Kwiatowskiemu i Marcinowi Goryckiemu.

WARTO RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ, ŻE...

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry