Użytkownicy gry Assassin's Creed III dokonali ponad 18 miliardów zabójstw w singlu

Wrzucił Ciekawostek - środa, 18 listopada 2015

Jeśli łudziliście się, że dokonywane przez Was morderstwa w grze Assassin's Creed III nie zostaną przez nikogo zauważone, to byliście w błędzie. Firma Ubisoft od początku śledziła Wasze poczynania i skrupulatnie analizowała wszystkie wyczyny Connora Kenwaya, sprawdzając nawet to, w jaki sposób likwidował on swoje ofiary. Dane te były następnie po cichu przesyłane na specjalny serwer, gdzie zasilały globalne statystyki. Dziś, ponad trzy lata po premierze produktu, możemy przyjrzeć się tym liczbom. Są one najlepszym dowodem na to, jak wielką popularnością cieszy się seria o tajemniczym klanie zabójców.


Na starcie warto zaznaczyć, że w badaniu wzięli udział tylko posiadacze legalnych kopii gry i to na dodatek tacy, którzy swój sprzęt mieli podpięty do Internetu. Biorąc pod uwagę powszechne piractwo na pecetach i konsolach Xbox 360, możemy śmiało założyć, że zaprezentowane dalej wartości są w pewien sposób zaniżone. Nie zmienia to oczywiście faktu, że liczby robią ogromne wrażenie. Nie wierzycie? Popatrzcie sami.

Statystyki z PlayStation 3

Jeśli zbierzemy do kupy wszystkie cztery platformy, które otrzymały grę Assassin's Creed III (PC, Xbox 360, PlayStation 3, WiiU) w 2012 roku, szybko okaże się, że fani dokonali łącznie ponad 18 miliardów różnego rodzaju zabójstw. Najwięcej egzekucji na swoim koncie mają posiadacze urządzenia firmy Sony - 7,30 mld. Niewiele ustępują im użytkownicy Xboksów (7,22 mld), ale w przypadku pecetów różnica jest już naprawdę duża (3,30 mld). Stawkę zamyka WiiU firmy Nintendo - tutaj zlikwidowano "tylko" 285 milionów rywali. Co ciekawe, aż 8% spośród wszystkich ofiar graczy, stanowią różnego rodzaju zwierzęta - łącznie padło ich 1,45 mld. Z kolei najpopularniejszym cichym sposobem mordu okazało się zabójstwo z powietrza. W ten sposób Connor Kenway wyeliminował rywali ponad 336 milionów razy, co stanowi 2% wszystkich egzekucji. Interesująco przedstawiają się też statystyki zatopionych statków. Choć Assassin's Creed III nie stawiało na morskie batalie w takim stopniu, jak wydana później "czwórka", fani posłali na dno ponad miliard okrętów przeciwnika!


Statystyki z Xboksa 360

Na koniec jeszcze jedna ciekawa informacja. Gdyby spróbować uzyskać łączny czas gry w Assassin's Creed III na wszystkich platformach, okazałoby się, że niczym nieskrępowanej zabawie w Indianina ludzie poświęcili 38659 lat! Najwytrwalsi okazali się tutaj posiadacze konsol PlayStation 3, którzy grali 17383 lat. Drudzy są użytkownicy Xboksów (16508 lat), trzeci pecetowcy (4098 lat), natomiast stawkę tradycyjnie zamyka WiiU (670 lat).

Statystyki z PC

Statystyki z WiiU

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry