Imiona bohaterów gry Wiedźmin 3: Serca z kamienia mają ciekawą genezę

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 13 października 2015

Debiutujący dziś na rynku dodatek Serca z kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon serwuje nam zupełnie nową opowieść, w której pierwsze skrzypce gra niejaki Olgierd von Everec. Przygoda - jak to zwykle bywa - rozpoczyna się dość niewinnie. Geralt dowiaduje się z tablicy ogłoszeniowej, że wspomniany jegomość chciałby pozbyć się monstrum czyhającego w oxenfurckich kanałach, więc udaje się do siedziby zleceniodawcy, aby uzyskać informacje dotyczące potwora. Gracz już na starcie może podejrzewać, że kolejne epizody przygotowanej przez studio CD Projekt Red historii również dotyczyć będą Olgierda oraz jego wesołej familii i szybko okaże się, że tak jest w istocie.

Olgierd von Everec

Nie będziemy zdradzać w tym miejscu dalszych losów wiedźmina, gdyż najzwyczajniej w świecie nie chcemy popsuć Wam zabawy, skoncentrujemy się natomiast na reprezentantach rodu von Everec: wspomnianym już Olgierdzie, a także Witoldzie i Kiejstucie. Jeśli poważniej interesujecie się historią, z pewnością domyślacie się już, że dokładnie takie same imiona nosili przedstawiciele żyjącej w XIV wieku dynastii, zapoczątkowanej przez wielkiego księcia litewskiego Giedymina. To właśnie Olgierd Giedyminowic przekazał na łożu śmierci władztwo swojemu synowi Władysławowi Jagielle, czyli późniejszemu królowi Polski, który wsławił się pokonaniem zakonu krzyżackiego w bitwie pod Grunwaldem.

Podobnie jak Olgierd, potomkiem Giedymina był także Kiejstut, który pod koniec swojego życia popadł w otwarty konflikt z Władysławem Jagiełłą i prawdopodobnie na jego polecenie zginął. Synem Kiejstuta był z kolei Witold, aktywny uczestnik litewskiej wojny domowej w latach 1389 - 1392, której stawką było objęcie kontroli nad jednym z najpotężniejszych krajów na mapie ówczesnej Europy. Witoldowi udało się osiągnąć swój cel dopiero na początku XV wieku - piastował on stanowisko wielkiego księcia litewskiego aż do swojej śmierci w 1430 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry