Czy seksualne dewiacje Katarzyny II zostały napiętnowane w grze Civilization V?

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 20 września 2015

Twórcy gry Sid Meier's Civilization V bardzo poważnie podeszli do tematu osiągnięć, czyli specyficznych nagród zapisywanych na koncie Steam, jeśli użytkownik spełni wymagane przez deweloperów warunki. W tym momencie produkt studia Firaxis Games oferuje ich aż 287, a spora część z nich dotyczy wykonania określonych czynności przez konkretne nacje. Jednym z bardziej interesujących przypadków jest achievement, który wymaga od Rosjan wynalezienia jazdy konnej, zanim zrobią to inne cywilizacje. Ciekawy dlatego, że część graczy widzi w nim nawiązanie do rzekomych dewiacji seksualnych carycy Katarzyny.


Katarzyna II Wielka nieprzypadkowo została wybrana przez autorów gry jako władczyni Rosji. Żyjąca w XVIII wieku kobieta dokonała w 1762 roku zamachu stanu i po zamordowaniu swojego męża - Piotra III - na długie lata przejęła władzę w tym kraju, rządząc nim twardą ręką, ale też budując jego potęgę. Warto w tym miejscu dodać, że cesarzowa bardzo niekorzystnie zapisała się w historii naszego państwa. Najpierw wyniosła na tron swojego dawnego kochanka, Stanisława Augusta Poniatowskiego, by później - już pod koniec swojego życia - aktywnie uczestniczyć we wszystkich trzech rozbiorach Polski. Łóżkowe przygody carycy owiane są zresztą legendą. Historycy są zgodni, że Katarzyna II miała przynajmniej kilkunastu różnych faworytów, a popularna plotka głosi, że kobieta była również zaspokajana przez konia, któremu zbudowaną na tę okazję specjalny stelaż. Właśnie z tym ostatnim mitem związane jest wspomniane na początku osiągnięcie.

Autorzy Cywilizacji postanowili sobie zażartować z domniemanych wybryków carycy, wybierając dla achievementa nazwę "My Little Pony". Oczywiście można się w niej doszukać bezpośredniego nawiązania do serii popularnych zabawek dla dziewczynek, ale drugie znaczenie nie pozostawia złudzeń, o jakiego "kucyka" chodzi. Co ciekawe, polscy tłumacze nawet nie próbowali zatuszować intencji deweloperów. W rodzimej edycji osiągnięcie nosi tytuł... "Mój konik". Brzmi zbyt poważnie, jak na zwykły zbieg okoliczności.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry