Gra Fallout 4 ma 111.000 linii dialogowych, więcej niż Fallout 3 i Skyrim razem wzięte

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 5 września 2015

Do premiery gry Fallout 4 pozostało tylko kilka tygodni i firma Bethesda Softworks nie szczędzi wysiłków, aby zachęcić fanów produkcji spod znaku RPG do kupna jej najnowszego dzieła. Jedną z przynęt okazuje się być ilość kwestii, które zostały zarejestrowane z myślą o nowej opowieści z postnuklearnych pustkowi. W połowie lipca dowiedzieliśmy się, że każdy z głównych bohaterów będzie mieć do dyspozycji trzynaście tysięcy różnych zdań (jest to zarazem pierwszy przypadek w historii tej serii, kiedy prowadzona przez nas postać przemówi ludzkim głosem), teraz z kolei ujawniono łączną liczbę linii dialogowych. Według deweloperów jest ich ponad 111 tysięcy. Jak ten wynik wypada na tle konkurencyjnych tytułów?


Bethesda utrzymuje, że "czwórka" zawiera więcej mówionych dialogów niż dwie poprzednie produkcje tej firmy razem wzięte: Fallout 3 i The Elder Scrolls V: Skyrim. Takie porównanie robi wrażenie, zwłaszcza, że aktualną rekordzistką Guinnessa w tej osobliwej kategorii jest gra Fallout: New Vegas, oferująca 65 tysięcy kwestii. Blado na tle Fallouta 4 wypada również Mass Effect 2, który zdaniem jego autorów, oferuje łącznie 25 tys. wypowiedzi. Znacznie ciekawiej robi się jednak, gdy z nowym Falloutem zestawimy inny tegoroczny hit, grę Wiedźmin 3. Studio CD Projekt Red nigdy nie ujawniło pełnych danych na ten temat, poza infografiką opublikowaną 25 października 2013 roku. Wówczas podano, że Dziki Gon ma przynajmniej 30.000 mówionych kwestii, ale nie był to rezultat ostateczny.

16 kwietnia 2015 roku brazylijski serwis Globo opublikował artykuł dotyczący lokalizacji Wiedźmina 3 na język portugalski. W tekście pojawiła się wypowiedź jednego z producentów gry, który utrzymywał, że sam Geralt z Rivii ma około 70 tysięcy linii dialogowych. Jeśli ta liczba nie jest w żaden sposób przekłamana, można śmiało założyć, że Biały Wilk w pojedynkę pobił nie tylko aktualny rekord Guinnessa, ale cała gra osiągnęła znacznie lepszy wynik niż Fallout 4. Trudno bowiem sobie wyobrazić, żeby pozostali bohaterowie występujący w Dzikim Gonie, mieli do dyspozycji mniej niż 41.000 kwestii.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry