Akcja gry Mad Max nie rozgrywa się w Australii

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 11 września 2015

Wydawałoby się, że jest to rzecz oczywista, a jednak nie. Choć główny bohater gry Mad Max wypowiada zdania z charakterystycznym australijskim akcentem i jeździ samochodami, w których kierownica znajduje się po prawej stronie, akcja nowego dzieła studia Avalanche wcale nie rozgrywa się na Antypodach. Tak naprawdę nikt nie wie, gdzie dokładnie znajdują się obecne w produkcie pustkowia, również jego autorzy. Deweloperzy ze Szwecji świadomie dokonali takiego wyboru, aby nadać zasypanemu piaskiem terenowi aury tajemniczości. Co ciekawe, nie miał z tym problemu George Miller (reżyser wszystkich odcinków filmowej sagi), który dzielił się swoimi uwagami podczas prac nad tytułem.


Rozmaitych odwołań do Australii w grze Mad Max znajdziemy całkiem sporo. Oprócz wspomnianego akcentu bohatera i specyficznego umieszczenia kierownicy po drugiej stronie kabiny pojazdu (w tym dalekim kraju obowiązuje ruch lewostronny), warto zwrócić uwagę na czworonożnego pomocnika głównego bohatera, reprezentującego rasę australijskich psów pasterskich. Deweloperzy pokusili się również o bardziej bezpośrednie nawiązanie, które możemy ujrzeć już po dotarciu do Sanktum, czyli "świątyni" Chumbucketa. W warsztacie mechanika promienie słoneczne tworzą łatwy do zauważenia obrys najmniejszego kontynentu na świecie, co można zobaczyć na zamieszczonym niżej materiale video.


Choć autorzy mocno podkreślają, że gra nie toczy się w żadnym określonym miejscu, możemy być pewni, że przynajmniej jest to półkula południowa. Dowodem na to są wyjątkowo jasne noce, które nie spowijają pustkowi nieprzenikniętym mrokiem. Można podejrzewać, że decyzja Szwedów związana była z ułatwieniem jazdy samochodem po ciemku. Na południowej półkuli naszego globu niebo jest znacznie jaśniejsze niż na północy, dzięki czemu łatwiej dokonuje się tam obserwacji astronomicznych.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry