Zapis prezentacji gry Fallout 4 z targów Gamescom wylądował w serwisie Pornhub

Wrzucił Ciekawostek - środa, 12 sierpnia 2015

Wydawcy gier komputerowych mają dość restrykcyjną politykę dotyczącą publicznych pokazów swoich tytułów na imprezach branżowych. Surowo zabronione jest rejestrowanie takiej prezentacji - praktycznie nie zdarza się, aby przedstawiciele dużych firm pozwalali nagrywać je w jakiejkolwiek formie, z myślą o późniejszej publikacji w Internecie. Przyczyny takiego podejścia bywają różne, najczęściej jednak rozchodzi się o kwestię przedstawiania danego dzieła w nieukończonej postaci. Dema gier przywożone na targi E3 i Gamescom często nafaszerowane są bowiem błędami, które mogłyby np. odwieźć potencjalnego kupca od nabycia tytułu. Zdarza się oczywiście, że komuś uda się ominąć zakaz i po kryjomu uwiecznić taki pokaz - w epoce telefonów komórkowych nie jest to nawet specjalnie trudne. W takich wypadkach wydawca podejmuje próby usunięcia niewygodnych materiałów z sieci, nie zawsze jednak udaje mu się to zrobić. Niedawno przekonali się o tym twórcy gry Fallout 4.


Najnowsze dzieło firmy Bethesda Game Studios było prezentowane na zakończonych niedawno targach Gamescom w Kolonii. Nieliczne grono szczęśliwców zobaczyło krótkie demo gry za zamkniętymi drzwiami, o ile wcześniej dzielnie znieśli konieczność stania w monstrualnych kolejkach. Jednemu z widzów udało się zarejestrować kilkuminutowy fragment tego pokazu i choć jakość nagrania pozostawia dużo do życzenia, materiał wzbudził duże zainteresowanie internautów. Film zwrócił także uwagę deweloperów i już wkrótce rozpoczęli oni operację usuwania go z sieci. Kiedy video zaczęło być notorycznie blokowane przez serwis YouTube, któryś z fanów Fallouta postanowił zamieścić je w miejscu, gdzie macki Bethesdy nie są w stanie sięgnąć - na portalu specjalizującym się w szeroko rozumianej pornografii.


Operacja okazała się skuteczna, bo film wciąż jest dostępny na łamach serwisu Pornhub, który podobnie jak YouTube, pozwala swoim użytkownikom wrzucać przygotowane przez nich treści. Warto nadmienić, że autor sprytnie zakamuflował swoje "dzieło" gustownym tytułem, nie odwołującym się wprost do czwartego Fallouta. Bezpośredniego odnośnika podawać nie będziemy, ale wszyscy zainteresowani odnajdą materiał bez żadnego problemu. 

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry