W rolę Herkulesa w grze God of War III wcielił się Herkules z serialu telewizyjnego

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 16 sierpnia 2015

Herkules w mitologii greckiej jest postacią niezwykle ważną, więc można było spodziewać się, że prędzej czy później zaznaczy swoją obecność w serii God of War. Deweloperzy ze studia SCE Santa Monica planowali umieścić herosa już w drugiej odsłonie tego cyklu, ale ze względu na ograniczenia czasowe i budżetowe z tego pomysłu zrezygnowali. Syn boga Zeusa i śmiertelniczki Alkmeny ostatecznie pojawił się w grze God of War III, gdzie uczestniczył w dość znaczącym spotkaniu z Kratosem. Choć występ bohatera nie należał do szczególnie długich, miał on swojemu bratu sporo do powiedzenia, a to oznaczało, że autorzy musieli znaleźć człowieka, który podłożyłby mu głos.


Kiedy deweloperzy rozważali obecność Herkulesa w "dwójce", ich pierwszym wyborem był Cam Clarke - aktor znany głównie za sprawą roli Leonarda w kreskówce Wojownicze Żółwie Ninja. W God of War III Amerykanin jednak nie wystąpił, gdyż studio SCE Santa Monica wpadło na pomysł zatrudnienia znacznie ciekawszego kandydata. Mowa tu o Kevinie Sorbo, który przez kilka lat dzielnie wcielał się tę samą postać w serialu telewizyjnym Herkules (ang. Hercules: The Legendary Journeys), emitowanym kiedyś w Polsce dzięki Polsatowi. Amerykanin przyjął propozycję bez wahania i choć wizja półboga zaprezentowana w grze znacznie różniła się od tego, do czego przyzwyczaił się on na planie tasiemca (Herkules w God of War III mierzy ponad 3.5 metra i waży prawie dwie tony), wzorowo wywiązał się z zadania.

Kevin Sorbo w serialu Herkules

Warto nadmienić, że Herkules jest jedyną postacią w serii God of War, która nie używa oryginalnego greckiego imienia (Herakles), ale jego rzymski odpowiednik. Autorzy zdecydowali się na taki krok, ponieważ ten drugi wyraz lepiej zakorzenił się w świadomości masowego odbiorcy. Rzymski rodowód bohatera został też podkreślony w projekcie hełmu, który przypomina osłonę głowy używaną przez centurionów, a nie przez hoplitów.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry