Grę Deus Ex: Mankind Divided promują w Nowym Jorku nietypowe plakaty

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 23 sierpnia 2015

Choć gra Deus Ex: Mankind Divided zadebiutuje na rynku dopiero w przyszłym roku, firma Square Enix już teraz aktywnie promuje swoje nowe dzieło, na dodatek w oryginalny sposób. Od kilku dni na ulicach Nowego Jorku można zobaczyć nietypowe plakaty propagandowe, które ostrzegają mieszkańców miasta przed technologią zastępującą ludzkie organy cybernetycznymi implantami. Tzw. wszczepy są nierozerwalnie związane z fabułą odświeżonej w ostatnich latach serii - dość powiedzieć, że aktywnie korzysta z nich m.in. główny bohater tych produkcji, Adam Jensen.


Deus Ex: Mankind Divided kontynuuje wątek podjęty w poprzedniej odsłonie cyklu i zgodnie ze swoim tytułem, chce przedstawić nam świat podzielony pomiędzy zwolenników i przeciwników implantów. Nafaszerowany wszczepami Jensen znajduje się między młotem, a kowadłem, dlatego po cichu faworyzuje obie strony konfliktu, wykonując dla nich nich rozmaite zlecenia. Wspomniane plakaty wykorzystują przyciągające wzrok hasła, by zwrócić uwagę zwykłych ludzi na problem futurystycznej technologii, która w grach nierzadko wykorzystywana jest do niecnych celów. Oczywiście afisze mają też na celu promować nadchodzący tytuł, dlatego prezentowany na nich adres strony internetowej (AugAware.org) przenosi nas na witrynę wspomnianego dzieła. Autorzy kampanii pokusili się również o umieszczenie specjalnego kodu QR, który po zeskanowaniu udostępnia nam kolejne obrazki. Z racji tego, że większość z Was w Nowym Jorku nie mieszka, wrzuciliśmy je poniżej dla Waszej wygody.


Zdjęcia pochodzą z serwisu Hardcore Gamer

Cała akcja zasługuje na duże uznanie. Marketingowcy sprytnie przyciągnęli uwagę zwykłych ludzi, nie sugerując wprost, że chodzi tu wyłącznie o promocję gry. Szkoda tylko, że wydawcy nie chciało się przygotować specjalnej strony internetowej, która kryłaby się pod widocznym na afiszach adresem. Przed premierą Buntu ludzkości deweloperzy pokusili się o witrynę nieistniejącej w rzeczywistości firmy Sarif Industries. Z powodzeniem działa ona nadal, co jest o tyle miłe, że właśnie dziś przypada czwarta rocznica premiery poprzedniej odsłony cyklu.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry