Zabici w grze Skyrim bohaterowie niezależni trafiają do tajemniczej komnaty

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 31 lipca 2015

Gra The Elder Scrolls V: Skyrim daje graczowi sporą swobodę w kwestii decydowania o losie bohaterów niezależnych. Dovakhiin jest w stanie zabić większość mieszkańców położonej na dalekiej północy krainy, również takich, od których zależy powodzenie ważnych z punktu widzenia fabuły questów. Czasem prowadzi to do przykrych i niekoniecznie pożądanych konsekwencji, trudno mieć jednak pretensje do deweloperów - możliwość likwidowania każdego osobnika, który nawinie się pod nasz oręż, zalicza się do zalet produktu, a nie jego wad. Nie to jednak stanowi sedno dzisiejszej ciekawostki. Wydawałoby się, że śmierć postaci definitywnie usunie ją z wirtualnego świata. Tak nie jest, o czym przekonamy się sami, gdy odwiedzimy ukrytą przez autorów lokację.


Głęboko pod powierzchnią ziemi twórcy gry Skyrim umieścili niewielką komnatę, do której przenosi się większość zabitych przez nas bohaterów niezależnych. Trudno powiedzieć, jakie są kryteria doboru trafiających do niej postaci, faktem jest jednak, że często spotkamy tu zamordowanych zleceniodawców, kupców lub innych ważnych mieszkańców prowincji. Zbudowane z dwóch korytarzy lokum charakteryzuje się dość oryginalnym oświetleniem, stosem ciał leżących na podłodze i kilkoma drewnianymi skrzyniami, nasuwającymi oczywiste skojarzenia z trumnami. Co ciekawe, niektórzy teleportowani tu delikwenci nadal stoją na własnych nogach, dzięki czemu Smocze Dziecię może "zabić" ich ponownie - nie ma to już jednak żadnego przełożenia na właściwą rozgrywkę. Wizyta w komnacie może okazać się wskazana, jeśli nagle któryś z istotnych NPC-ów zapadnie się nagle pod ziemię. Niewykluczone bowiem, że wyciągnął on kopyta, niekoniecznie z powodu naszej ingerencji.

Na koniec warto dodać, że do komnaty nie da się dotrzeć w normalny sposób. Aby ją odwiedzić, trzeba napisać w konsoli komendę "coc WIDeadBodyCleanupCell".

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry