W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon Geralt może zobaczyć wschód słońca na zachodzie

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 22 maja 2015

Trudno oczekiwać, żeby tak duża gra jak Wiedźmin 3: Dziki Gon nie ustrzegła się różnorakich błędów, choć przypadek Grand Theft Auto V udowadnia, że da się przygotować na premierę produkt niemal perfekcyjny w tym względzie. Studio CD Projekt Red ostro pracowało nad usuwaniem wszelkich niedoróbek, ale istniała raczej niewielka szansa, żeby poprawić niedociągnięcie, o którym teraz napiszemy kilka słów. Chodzi o dziwne zachowanie słońca w lokacji Biały Sad, która pełni rolę rozbudowanego wprowadzenia przed główną przygodą Geralta z Rivii w trzeciej odsłonie cyklu.


Jeżeli zablokujemy obracanie się minimapy w opcjach i uważnie prześledzimy drogę, jaką słońce pokonuje na nieboskłonie w ciągu dnia, zauważymy, że jego wschód następuje na północnym zachodzie, a zachód na południowym wschodzie mapy. Co ciekawe, w innych lokacjach dostępnych w trzecim Wiedźminie ruch planety został wykonany prawidłowo, co sugeruje, że teren Białego Sadu został przez deweloperów z niezrozumiałych względów obrócony. Nie przeszkadza to oczywiście w czerpaniu przyjemności z samej gry, ale pomyłka warszawskiego studia jest warta odnotowania. Wszak nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach.

4 komentarze:

od kiedy Słońce jest planetą? Myślałem, że gwiazdą.

Od kiedy glob, na którym rozgrywa się akcja Wiedźmina jest gwiazdą? Myślałem, że planetą.

Pewnie wyjdzie patch który to naprawia. Nie ma to jak drobne problemy. Wyobraźcie sobie że gothic 3 bez patcha ma większe wymagania niż gta V...

"przypadek Grand Theft Auto V udowadnia, że da się przygotować na premierę produkt niemal w tym względzie."

Idealny? Perfekcyjny? Dodaj coś :)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry