Opuszczone miejsca, czyli gry Wiedźmin 3: Dziki Gon dbałość o detale

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 25 maja 2015

Trzeci Wiedźmin jest ostatnio częstym gościem na łamach naszego serwisu, ale nie miejcie nam tego za złe. Dziki Gon jest tytułem doskonale wpisującym się w podejmowaną przez nas tematykę, bo zawiera mnóstwo ciekawostek różnego typu - od klasycznych easter eggów począwszy, tak jak ten odnoszący się do Gry o tron, po kapitalne smaczki, których próżno szukać w innych produktach tego typu. Tym razem poświęcimy notkę podejściu warszawskiego studia CD Projekt Red do szczegółów. Rzecz dotyczy tzw. opuszczonych miejsc, czyli lokacji zajętych przez wrogo nastawionych ludzi lub potwory, które po wyzwoleniu zasiedlane są przez mieszkańców świata.

Warto sprawdzać, jak zmienia się treść przydrożnych afiszów po zaprowadzeniu porządku w okolicy.

Z punktu widzenia fabuły gry opuszczone miejsca nie są wybitnie interesujące, mogą za to pełnić rolę idealnej odskoczni od tradycyjnych zadań. Nie oznacza to jednak, że rzecz sprowadza się wyłącznie do eliminacji okupującej danej lokacji ekipy. Jeżeli będziemy uważnie przyglądać się gościńcom i drzewom w pobliżu zajętych przez wrogów placówek, zauważymy afisze ostrzegające wędrowców przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Co ciekawe, treść wspomnianych plakatów zmienia się, kiedy nasz podopieczny wyeliminuje zagrożenie. Świetny tego przykład znajdziemy w zachodniej części Velen. Oswobodzenie osady szkutników sprawi, że specjaliści od budowy łodzi powrócą do swojego zajęcia, a na słupach automatycznie pojawi się ogłoszenie, że w związku ze wznowieniem produkcji poszukuje się nowych rąk do pracy. Szczegół, a jak cieszy.

Nilfgaardczycy palą zwłoki po przejęciu kontroli nad osadą rybacką o nazwie Przystań.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak ludzie zaprowadzają porządek w tego typu lokacjach. Kiedy oczyścimy spod kontroli ghuli osadę rybacką i znajdujący się tuż obok majątek (okolice drogowskazu o nazwie Przystań), nilfgaardcy żołnierze nie tylko uprzątną ciała zabitych wcześniej przez potwory rybaków, ale również spalą je na stosie! Jeśli kiedykolwiek będziecie likwidować wrogów w opuszczonych miejscach, nie ograniczcie się wyłącznie do odwiedzin kupca lub zielarza, który sprowadzi się wraz z mieszkańcami. Tuż obok mogą dziać się naprawdę wspaniałe rzeczy, potęgujące i tak już kapitalny klimat.

2 komentarze:

Czy w tej grze są w ogóle jakieś Easter egg'i (Nie licząc tego z Tyrionem Lanisterem) odwołania do innych gier itp?

Polecam ci kanał na youtube FunWithGuru

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry