Fabuły dwóch pierwszych gier z serii Max Payne rozpoczynają się od śmierci kobiet

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 12 kwietnia 2015

Fabuła pierwszej odsłony serii Max Payne rozpoczyna się od mocnego uderzenia - nowojorski policjant jest świadkiem napadu na swój dom, w którym ginie zarówno jego żona Michelle, jak i córeczka Rose. Wykonane z zimną krwią morderstwo ma oczywiście wstrząsnąć graczem (mimo starań, nie jest on w stanie zapobiec egzekucji swoich bliskich), ale jak się okazuje, nie tylko. Wspomniana scena wprowadza nas również w ponury nastrój towarzyszący dalszym zmaganiom i pozwala lepiej zrozumieć motywacje detektywa, który w kolejnych rozdziałach nie potrafi wykrzesać z siebie ani grama optymizmu. Pracownicy studia Remedy Entertainment doszli najwyraźniej do wniosku, że eksperyment się udał, bo z podobnym zabiegiem mamy do czynienia w sequelu.


W grze Max Payne 2: The Fall of Max Payne ponownie jesteśmy świadkiem śmierci kobiety na początku opowieści. Tym razem bandyci mordują bez skrupułów Annie Finn, pracownicę jednego z ważniejszych bohaterów tej strzelaniny, Vladimira Lema. Scenariusz się powtarza - policjant wkracza na miejsce akcji, posyła spotykanych przeciwników do piachu, ale nie potrafi uratować przetrzymywanej przez nich zakładniczki. Szybko okazuje się też, że zabójstwo dziewczyny jest zalążkiem większej intrygi (podobnie jak w "jedynce"), ale z oczywistych względów nie będziemy zdradzać tutaj jej szczegółów.

Warto nadmienić, że kobieta jest głównym motorem napędowym fabuły kolejnej gry firmy Remedy Entertainment, czyli Alana Wake'a. Kiedy żona tytułowego pisarza znika w niewyjaśnionych okolicznościach, nasz dzielny bohater wyrusza na jej poszukiwania. Przedstawicielka płci pięknej odegrała też dość istotną rolę w trzeciej odsłonie przygód Maksa Payne'a. Choć scenarzyści Rockstara nie zdecydowali się ukatrupić żadnej damy na początku "trójki", jedna z nich - Fabiana - zostaje porwana przez bandytów.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry