Bezużyteczny medalion pozwolił twórcy gry Dark Souls strollować jej fanów

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 2 kwietnia 2015

Produkty japońskiego studia From Software znane są nie tylko z drakońskiego poziomu trudności, doprowadzającego mniej cierpliwych użytkowników do szewskiej pasji, ale również z dużej liczby świetnie zakamuflowanych sekretów, które stosunkowo łatwo przegapić w trakcie zwiedzania fantastycznych światów. Specyficzne podejście do uwzględniania tego typu atrakcji przysporzyło takim tytułom, jak Demon's Souls czy Bloodborne, wierną rzeszę miłośników. O determinacji fanów polujących na ukryte niespodzianki dość dobrze świadczy kwestia tajemniczego medalionu z pierwszej odsłony cyklu Dark Souls.


Świecidełko jest jednym z przedmiotów oferowanych graczowi podczas procesu tworzenia postaci. Jego opis dość jasno sugeruje, że nie zapewnia on bohaterowi żadnych wymiernych korzyści, więc w porównaniu do innych prezentów otrzymywanych na początku przygody wydaje się być kompletnie bezużyteczny. To jednak nie przekonało fanów. Miłośnicy Soulsów podejrzewali, że medalion jest czymś więcej, niż się to pozornie wydaje i przez wiele miesięcy bezskutecznie próbowali odkryć jego przeznaczenie. Niewątpliwie pomógł im w tym sam Hidetaka Miyazaki, który jest twórcą sukcesu studia From Software, jak również jego aktualnym szefem. Tuż po premierze gry Japończyk przyznał w wywiadzie dla magazynu Famitsu, że gdyby miał wybrać jeden ze startowych bonusów, sięgnąłby właśnie po wspomnianą biżuterię.


Taka deklaracja dewelopera w zupełności wystarczyła, żeby miłośnicy rąbanki oszaleli na punkcie wisiorka. Powstała masa dziwacznych teorii, które przypisywały przedmiotowi fantastyczne właściwości. Czar prysł dopiero w listopadzie 2012 roku (ponad dwanaście miesięcy po premierze gry), kiedy Miyazaki udzielił kolejnego wywiadu, tym razem dla serwisu IGN. Japończyk przyznał w nim, że celowo wprowadził fanów w błąd, sugerując coś, co w rzeczywistości nie ma żadnego znaczenia. Medalion nie nadaje się do niczego, więc jego opis jest w stu procentach prawdziwy.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry