Toksyczni fani gry Red Dead Redemption utrudniali zdobycie innym osiągnięcia Hit the Trail

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 22 marca 2015

Firma Rockstar Games wielokrotnie udowodniła, że zdobywanie osiągnięć i trofeów w jej produkcjach nie jest sprawą łatwą. Amerykanie wychodzą z założenia, że w uzyskanie takich nagród trzeba włożyć maksimum wysiłku, dlatego achievementami premiowane są wyczyny trudne same w sobie, albo wymagające spędzenia w wirtualnym świecie dużej ilości czasu. Świetnym tego przykładem jest gra Red Dead Redemption, która oprócz zestawu standardowych wyróżnień za postępy w fabule, oferuje też mnóstwo specyficznych wyzwań. Fani westernu szczególnie zapamiętali jedno z nich - Hit the Trail.


Stawiane przez produkt zadanie wydaje się stosunkowo proste - nasz bohater musi przejechać trasę z Blackwater do Escalery przed zachodem słońca. Monstrualna odległość dzieląca oba miasta nie stanowi większego kłopotu dla wytrzymałego konia, podobnie zresztą jak konieczność przeprawy przez rzekę San Luis, dzielącą Stany Zjednoczone od Meksyku. Prawdziwym utrapieniem okazali się dopiero inni użytkownicy gry, którzy przez długi czas mogli w dowolnym momencie zastrzelić pędzącego na złamanie karku jeźdźca. Problem stał się naprawdę poważny, bo osiągnięcie dostępne było wyłącznie w trybie multiplayer, a toksyczni gracze z lubością oddawali się polowaniu na śmiałków pragnących zaliczyć wyzwanie. Doszło nawet do tego, że społeczność organizowała zasadzki na podróżników, najczęściej w pobliżu któregoś z trzech mostów.

Opisane wydarzenia były jednym z głównych powodów wprowadzenia do Red Dead Redemption trybu Friendly Free Roam, w którym gracze nie mogli zabijać się nawzajem. Nowy wariant rozgrywki został zaimplementowany 23 października 2010 roku, ponad pięć miesięcy po premierze westernu.

6 komentarze:

Gra gdzie prawdopodobnie najtrudniej jest zdobyć osiągnięcia to zdecydowanie The last of Us. Podczas kampanii zdobyłem 1 znaczek, zebranie reszty graniczy z cudem.

Wow... ty to musisz być słaby ;-;
Nie przegrałem nawet 150 godzin, żeby zdobyć platkę

rockstar to szkoci, nie amerykanie

Od kiedy niby? Rockstar Games to amerykańska firma, z siedzibą w Nowym Jorku od początku swojego istnienia. W Szkocji znajduje się studio Rockstar North, ale z Red Dead Redemption nic wspólnego nie ma.

Pamiętam to osiągnięcie (udało mi się wycalakować RDR) - ale na szczęście zaliczałem już na Friendly Free Roam ;]

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry