Ostatnia transmisja, czyli kapitalny easter egg twórców gry Portal 2

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 13 marca 2015

Nory Człowieka Szczura to kryjówki tajemniczego pracownika firmy Aperture Laboratories, które pełnią funkcję sekretnych lokacji w grze Portal 2. Przyniesienie radia do jednego z takich pomieszczeń w szóstej komorze testowej, skutkuje otrzymaniem osiągnięcia o nazwie Ostatnia transmisja (ang. Final Transmission). To jednak nie wszystko. Sygnał emitowany ze wspomnianego odbiornika może zostać przy odrobinie dobrej woli zdekodowany, a nagrodą za wysiłek jest obrazek przedstawiający scenę bezpośrednio związaną z zakończeniem kampanii. Choć tą niespodzianką trudno zepsuć sobie przyjemność z rozgrywki (przed dotarciem do wielkiego finału nie sposób domyślić się, że niewyraźna ilustracja ma z nim jakiś związek), tradycyjnie ostrzegamy Was przed spojlerami. W przeciwieństwie do deweloperów z firmy Valve, my od razu wyłożymy kawę na ławę.


Dotarcie z radiem do sekretnego pomieszczenia to tylko połowa sukcesu. Trzeba jeszcze rozgryźć piski wydawane przez odbiornik, który zacznie wydawać dziwne dźwięki automatycznie po wejściu do nory Człowieka Szczura. Tutaj konieczne stanie się użycie oprogramowania służącego do dekodowania sygnału SSTV, bo właśnie z jego pomocą twórcy gry zaszyfrowali wspomniany wcześniej obrazek. Dokładny sposób jak to zrobić, znajdziecie w opisie znajdującego się poniżej filmu. My w tym miejscu dodamy jedynie tyle, że ukryta wiadomość zawiera zdjęcie Kostki towarzyszącej, która leży na... Księżycu. Ze srebrnym globem związane jest oczywiście zakończenie kampanii w Portal 2, bo właśnie na jego powierzchni Chell materializuje jeden z portali podczas finałowego starcia, próbując wyrzucić w przestrzeń kosmiczną mocno rozrabiającego Wheatleya.


Choć powyższy opis może brzmieć niezrozumiale dla kogoś, kto z drugim Portalem nie miał żadnej styczności, zapewniamy Was, że wszystko stanie się jasne po ukończeniu gry. Warto to zresztą zrobić nie tylko dla świetnej fabuły i zmuszającej do użycia szarych komórek rozgrywki. Tak oryginalne easter eggi zasługują na to, żeby choć raz ujrzeć je na własne oczy.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry