Gra Gothic miała mieć tryb multiplayer, ale jej autorzy nie potrafili go stworzyć

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 5 marca 2015

Choć główną atrakcją pierwszej gry z serii Gothic miała być kampania przeznaczona dla jednego gracza, studio Piranha Bytes od początku zamierzało przygotować również tryb multiplayer, pozwalający przemierzać Górniczą Dolinę kilku bohaterom jednocześnie. Deweloperzy zapowiedzieli obecność alternatywnego wariantu rozgrywki na długo przed premierą swojego debiutanckiego dzieła, ale mimo tak odważnej deklaracji, nie udało im się ostatecznie tych planów zrealizować. Nasi zachodni sąsiedzi napotkali zbyt wiele problemów, żeby móc je rozwiązać zanim produkt trafi na rynek.


Autorzy męczyli się z niemal z każdym aspektem zabawy w projektowanym trybie kooperacji. Nie wiedzieli w jaki sposób opowiedzieć historię kilku uczestnikom zmagań, skoro fabuła była pisana z myślą o jednym Bezimiennym. Nie byli w stanie odpowiednio zbalansować poziomu trudności w walce z potworami, nie rozwiązali problemu dystrybucji punktów doświadczenia, ogromny kłopot sprawiła im też swoboda w przyjmowaniu zleceń, która stanowiła zaletę podczas samotnej rozgrywki, ale wprowadzała sporo zamieszania, kiedy kilka osób zabierało się za różne zadania. Niemcy nie potrafili rozwiązać też kwestii wyboru frakcji. Czy gracze powinni przystępować tylko do jednego z obozów, nawet jeśli tego nie chcą? Brak jasnej odpowiedzi na to oraz inne pytania zdecydował, że studio Piranha Bytes usunęła cały moduł multiplayer z Gothica. Stało się to w czerwcu 2000 roku, zaledwie dziewięć miesięcy przed premierą gry.

Warto dodać, że niemiecki deweloper nigdy nie podjął się przygotowania trybu wieloosobowego w swoich kolejnych produkcjach. W sukurs autorom przyszli fani, którzy zaprojektowali multiplayer w formie modów.

6 komentarze:

Nie rozumiem dlaczego nie połączą sił z fanami teraz i nie ulepszą obecnego multiplayera.

Bo gra jest już zbyt stara :P

Bo nie da się na tym zarobić tak dobrze jak na skopiowaniu R2 do R3.

To widzę, że mało wiesz kolego ;) Dla przykładu Project CARS jest tworzony z fanami.

Jeden, ale elementarny. Nie pisz pierdół jeśli nie wiesz o pewnych sprawach.

Nie. Ja chcę statystyczną regułę...

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry