Fani odnaleźli ukryty quest w grze Dragon Age: Inkwizycja, zajęło im to 4 miesiące

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 23 marca 2015

Czterech miesięcy potrzebowali miłośnicy gry Dragon Age: Inkwizycja (Dragon Age: Inquisition), żeby odnaleźć ukryte przez deweloperów zadanie poboczne w Szmaragdowych Mogiłach. Niedostępny standardowo quest został schowany celowo, bo pracownicy firmy BioWare chcieli sprawdzić, czy fani są w stanie samodzielnie wpaść na jego ślad. Nikomu to się jednak nie udało, dlatego po wielu tygodniach bezskutecznego oczekiwania autorzy uchylili w końcu rąbka tajemnicy. Misja nosi nazwę Zapomniana jaskinia (The Tiniest Cave) i pozwala zdobyć unikatowy hełm dla jednego z członków drużyny.


Biorąc pod uwagę absurdalne wymagania, jakie należy spełnić, żeby aktywować zadanie, nie dziwi fakt, że przez tak długi czas nikt nie wiedział o jego istnieniu. Podczas pobytu w Szmaragdowych Mogiłach, drużyna musi udać się na wschód od obozu przy Dzikiej Skale, a następnie zlokalizować niewielką budowlę z kamieni, ukrytą pomiędzy głazami w pobliżu mostu na rzece. Próba wdrapania się na tytułową jaskinię zaowocuje usłyszeniem głosu, który poinformuje nas, że jesteśmy na właściwym tropie. Teraz Inkwizytor musi popisać się zdolnościami akrobatycznymi. Quest zostanie dodany do dziennika dopiero wtedy, kiedy nasz bohater wskoczy na skalną formację około 50 razy!

Położenie jaskini na mapie.

Celem misji jest zerwanie dziesięciu Kryształowych gracji, które pojawiają się wyłącznie w Kniei Haftera na Zaziemiu. Jeśli uda nam się zdobyć wymaganą liczbę kwiatów i położymy je obok wejścia do jaskini, zadanie zakończy się, a drużyna otrzyma nagrodę w postaci kilkudziesięciu punktu wpływu. Jednocześnie w Emprise du Lion zmaterializuje się skrzynia, zawierająca wspomniany wcześniej unikatowy hełm. Kufer ukryty jest pod schodami w twierdzy Suledin.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry