Odrzucona gra z serii Driver miała oferować destrukcję otoczenia

Wrzucił Ciekawostek - środa, 4 lutego 2015

Eksperymentowanie z grami, które ostatecznie nie wchodzą w fazę właściwej realizacji, nie jest w branży elektronicznej rozrywki niczym nadzwyczajnym. Niezbyt często się jednak zdarza, żeby informacje o nieudanych projektach trafiały do publicznej wiadomości - na ogół firmy odkładają takie produkty na półkę, a zobowiązani do zachowania poufności pracownicy nie puszczają na ich temat pary z ust. Tym bardziej należy docenić sytuacje, w których milczenie zostaje przerwane. Z takim oto przypadkiem mamy do czynienia teraz, a dotyczy on piątego Drivera.


Zaraz, zaraz... czy aby na pewno piątego? Przecież w 2011 roku ukazała się gra Driver: San Francisco, która jest właśnie piątą odsłoną tego cyklu. Owszem, zgadza się, ale zanim John Tanner odwiedził miasto znane m.in. z mostu Golden Gate, firma Ubisoft rozważała stworzenie tytułu zupełnie innego typu. Miał on być realizowany przez studio Sumo Digital, w kooperacji z twórcami serii, firmą Ubisoft Reflections. O tym nieudanym projekcie wiadomo dziś jedynie tyle, ile widać na udostępnionych w sieci obrazkach, a te nieśmiało sugerują, że główny bohater opowieści ścigałby się z rywalami w San Francisco, niszcząc przy okazji różne elementy otoczenia. Podobne rozwiązanie zastosowano w grach Split/Second (2010) oraz Sonic & All Stars Racing Transformed (2012), ale tam demolka urosła do tego stopnia, że podczas szaleńczej jazdy zmieniały się trasy. Co ciekawe, za przygotowanie tej ostatniej gry odpowiada właśnie studio Sumo Digital.
Autorem wszystkich obrazków jest Christian Bravery (źródło: Unseen 64)

Prace nad fazą koncepcyjną gry rozpoczęły się prawdopodobnie w 2009 lub 2010 roku. Tytuł zmierzał wówczas na wszystkie ważniejsze konsole, jednak w decydującym momencie pomysł odrzucili włodarze Ubisoftu. Ostatecznie zdecydowano się kontynuować tradycyjny dla tej serii projekt pod nazwą Driver: San Francisco - ten produkt został już jednak stworzony samodzielnie przez ekipę z brytyjskiego oddziału Ubisoft Reflections.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry