W grze GTA: San Andreas mieliśmy jeździć na deskorolce

Wrzucił Ciekawostek - środa, 10 września 2014

Deskorolka była jednym z ciekawszych gadżetów, jaki miał zostać dołączony do pełnej wersji gry Grand Theft Auto: San Andreas. Deweloperzy ze studia Rockstar North przygotowali jej model, teksturę, a nawet charakterystyczną ikonę, prezentowaną w pasku wyborze broni, ale w końcu podjęli decyzję, że rower pozostanie jedynym środkiem transportu, napędzanym siłą mięśni Carla Johnsona. Po oryginalnym środku transportu pozostał wyraźny ślad w plikach gry, a jego odtworzeniem zajęli się później twórcy modów.


Gadżet był o tyle nietypowy, że aktywowało się go w identyczny sposób, jak pistolet czy karabin - to tłumaczy, dlaczego autorzy gry przygotowali wspomnianą wcześniej ikonę. Zapewne chodziło o to, żeby CJ miał deskorolkę zawsze pod ręką i mógł użyć jej w dowolnym momencie rozgrywki. Pomysł należy uznać za przedni, bo dzięki niemu pierwszy czarnoskóry bohater serii GTA mógłby znacznie ograniczyć konieczność mozolnego poruszania się na piechotę. Kiedy decydowaliśmy się użyć deskorolki, z broni przeistaczała się ona w najzwyklejszy pojazd. Jeden z przycisków pada odpowiadał za nabieranie szybkości, natomiast drugi za skok. Gałką analogową mieliśmy wytyczać kierunek jazdy.

CJ na deskorolce - modyfikacja do gry GTA: San Andreas

Brak deskorolki niespecjalnie zasmucił fanów, którzy postanowili ją przywrócić do gry za pośrednictwem niewielkiej modyfikacji. Efekt możecie podziwiać powyżej na obrazku, natomiast plik odblokowujący gadżet znajdziecie w tym miejscu.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry