Titan to trzecia gra Blizzarda wyrzucona do kosza, ale pierwsza, która w ogóle nie została zapowiedziana

Wrzucił Ciekawostek - środa, 24 września 2014

Powstający przynajmniej przez siedem lat Titan był mocno oczekiwanym, nowym produktem Blizzarda. Gdyby ujrzał światło dzienne, umocniłby pozycję firmy w gęsto obsadzonym gatunku, a już na pewno zagwarantowałby jej dopływ gotówki po tym, jak aktualny król gier tego typu - World of WarCraft - odszedłby do lamusa. Dziś możemy już powiedzieć, że nic z tych ambitnych planów nie wyniknie. Amerykanie przyznali otwarcie, że dalsze prace nad projektem zostały anulowane, co oznacza, że podzielił on los dwóch innych niewypałów ekipy z Irvine: StarCraft Ghost i WarCraft Adventures. Różnica polega na tym, że o tych tytułach przynajmniej coś było wiadomo. O Titanie w zasadzie nic.


Choć Blizzard nigdy oficjalnie nie zapowiedział Titana, jego istnienie było tajemnicą poliszynela. Przedstawiciele firmy kilkukrotnie dali do zrozumienia, że trwają zaawansowane prace nad produktem następnej generacji, który w domyśle zastąpi grę World of WarCraft, gdy ta przestanie cieszyć się powodzeniem. Nie wiadomo dokładnie, kiedy Zamieć wystartowała z projektem, ale można śmiało założyć, że było to co najmniej siedem lat temu. W 2007 roku deweloperzy poszukiwali ludzi do pracy nad nowym MMO, co oczywiście nie uszło uwadze licznych miłośników gier tego typu. Jak nietrudno się domyślić, tytuł przez ten cały czas pochłaniał monstrualne ilości pieniędzy, w końcu takich rzeczy nie jest w stanie robić kilkuosobowy zespół.

Z Titanem zaczęło dziać się naprawdę źle w sierpniu ubiegłego roku. Szef Blizzarda - Mike Morhaime - oznajmił, że projekt przechodzi gruntowną przebudowę, a firma szuka dla niego innego kierunku rozwoju. Misja ratunkowa zakończyła się niepowodzeniem, prace nad grą zostały w końcu przerwane, co wczoraj potwierdzili redaktorzy serwisu Polygon. Deweloperzy nie byli zadowoleni z efektów, nie potrafili cieszyć się ze swojego dziecka, dlatego woleli się poddać, niż oddać nie dający satysfakcji produkt swoim fanom.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry