Ned Luke zrekompensował sobie rolą Michaela w GTA V nieudaną karierę aktorską

Wrzucił Ciekawostek - środa, 17 września 2014

Ned Luke nie zrobił oszałamiającej kariery jako aktor. Przez ponad dwie dekady nie dostał żadnej dużej propozycji, więc sporadycznie ocierał się o seriale telewizyjne, grając w nich wyłącznie epizodyczne role. Brak spektakularnych sukcesów w zawodzie spowodował, że w 2005 roku Amerykanin postanowił zrobić sobie przerwę od pracy i zastanowić się, czy wybrana za młodu droga okazała się tą właściwą. Po długich, bo trwających aż cztery lata "wakacjach", Luke postanowił raz jeszcze spróbować szczęścia i wyruszył do Nowego Jorku, by wziąć udział w castingu do gry Grand Theft Auto V. Ta decyzja odmieniła jego życie.


Luke przyznał po latach, że początkowo nie był zadowolony z otrzymanej propozycji. Jego agentka nie znała szczegółów dotyczących przesłuchania, wiadomo było jedynie tyle, że chodzi o grę video. Dopiero później, gdy aktor zapoznał się z fragmentami jej scenariusza, jego podejście zmieniło się o 180 stopni i zaczął robić wszystko, by wypaść na castingu maksymalnie korzystnie. Angaż dostał z miejsca, bo po złych doświadczeniach z wielkimi, doskonale znanymi gwiazdami, firma Rockstar Games zmieniła swoją politykę i zaczęła stawiać na nowe twarze. Problemu nie stanowiła nawet waga Amerykanina, zbyt mała do roli Michaela. Przed rozpoczęciem prac Ned przytył jedenaście kilogramów.


Ned Luke

Nagrania do Grand Theft Auto V trwały ponad trzy lata. Podobnie jak pozostali ludzie zaangażowani w projekt, Luke brał udział we wszystkich sesjach full perfomance capture, gdzie rejestruje się nie tylko wypowiedzi aktora, ale jego całą grę. Ned tak mocno zżył się z odgrywanym bohaterem, że udało mu się zachęcić producentów do przeniesienia na Michaela kilka jego cech i przyzwyczajeń. To właśnie za namową Amerykanina, deweloperzy ustalili, że ulubionym kolorem podstarzałego rabusia będzie niebieski.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry