Nazwa firmy Shinra Technologies odwołuje się do gry Final Fantasy VII

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 20 września 2014

Japońska firma Square Enix oficjalnie zainaugurowała wczoraj działalność oddziału, który skoncentruje się na rozwijaniu tzw. grania w chmurze - usługi umożliwiającej korzystanie z oprogramowania rozrywkowego wyłącznie za pośrednictwem łącz internetowych. Nowo powstała komórka japońskiego wydawcy otrzymała nazwę Shinra Technologies, która powinna być szczególnie bliska wszystkim fanom siódmej odsłony serii Final Fantasy.


Shinra Electric Power Company jest w słynnym erpegu ogromną korporacją, eksploatującą przy pomocy specjalnych reaktorów zasoby energii, znanej jako Mako. Monopol na produkcję elektryczności zapewnia firmie nie tylko stały dopływ gotówki, ale również faktyczną władzę nad mieszkańcami planety Gaia, gdzie rozgrywa się akcja Final Fantasy VII. Tyranii giganta próbuje przeciwstawić się podziemna organizacja Avalanche, do której należy główny bohater gry - Cloud Strife.


Shinra Technologies wykorzystuje logotyp wirtualnej korporacji, co już samo w sobie jest świetnym nawiązaniem do wspomnianej wyżej produkcji. Kolejnego związku z "siódemką" możemy też doszukać się w personaliach jej protagonisty. Granie w chmurze w języku angielskim to nic innego, jak "cloud gaming".


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry