Tylko pięciu templariuszy w serii gier Assassin's Creed wykonało skok wiary

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Wydawałoby się, że tzw. skok wiary to umiejętność zarezerwowana wyłącznie dla przedstawicieli klanu skrytobójców i choć kolejne gry z serii Assassin's Creed utwierdzały nas w tym przekonaniu, zdarzały się od tej reguły sporadyczne wyjątki. W bogatym uniwersum stworzonym przez firmę Ubisoft kilkukrotnie mieliśmy okazję podziwiać efektowną ewolucję w wykonaniu templariuszy, choć trzeba uczciwie przyznać - zaledwie jedna z tych osób nie miała nic wspólnego z asasyńskim zakonem i nie przeszła jego rygorystycznego szkolenia.


Do tej pory tylko pięciu templariuszy wykonało skok wiary: Francesco de' Pazzi (Assassin's Creed II), Vali cel Tradat (Assassin's Creed: Revelations), Haytham Kenway (Assassin's Creed III), Daniel Cross (komiks Assassin's Creed: The Fall). Piątym jest oczywiście Shay Cormac z gry Assassin's Creed: Rogue, jednak ten bohater, podobnie jak Tradat, Kenway i Cross, na pewnym etapie swojego życia byli związani z asasynami. Takimi konotacjami nie może za to pochwalić się de' Pazzi, który skoczył do stogu siana z Palazzo della Signoria, kiedy był ścigany przez Ezio Auditore.

Seria Assassin's Creed pamięta także dwa przypadki oddania skoków wiary przez osoby, które nie były bezpośrednio związane ani z zakonem asasynów, ani z templariuszami. Pierwszą z nich była matka Connora Kenwaya, Indianka znana pod imieniem Kaniehtí:io, natomiast drugą członek gangu występującego w grze Assassin's Creed: Rogue. Do tej grupy można zaliczyć również Edwarda Kenwaya z "czwórki", który z powodzeniem lądował w sianie, zanim formalnie przyłączył się do asasynów.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry