Geralt z Rivii nie był pierwszym wyborem autorów gry Wiedźmin

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 10 sierpnia 2014

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, Geralt z Rivii nie był pierwszym wyborem studia CD Projekt Red na bohatera gry Wiedźmin. Zanim warszawiacy zdecydowali się obsadzić kultowego pogromcę potworów w głównej roli, dwukrotnie próbowali ugryźć temat z zupełnie innej strony. Pierwotny pomysł zakładał, że produkt zostanie luźno oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego, a jego protagonistą będzie mutant od podstaw stworzony przez użytkownika. Gracz miał mieć duże pole manewru w kreacji swojego podopiecznego, podobnie jak w innych, klasycznych tytułach z gatunku RPG.


Plan ten jednak upadł, kiedy autorzy uznali, że chcą wyróżnić się na tle konkurencyjnych produktów. CD Projekt Red postanowiło położyć wówczas większy nacisk na postać samego wiedźmina:

"Doszliśmy do wniosku, że fajnie będzie, jeśli opowiemy naszą historię trochę inaczej, niż jest opowiadana w innych grach, to znaczy skupimy się w niej na postaci i podejdziemy do wszystkiego bardziej emocjonalnie. Do tego potrzebny był nam konkretny bohater, który miał jakieś własne cechy, ale miał też zbudowane już relacje z innymi postaciami w świecie gry, po to, żeby go uwiarygodnić. Taki genericowy heros niespecjalnie się tu sprawdzał. Miała być to więc gra o młodym wiedźminie, który poprzez różne wydarzenia rozwija się w ramach fabuły." - Jacek Brzeziński, lider projektu

Zastąpienie wspomnianego wiedźmina Geraltem zasugerował Michał Kiciński, założyciel studia. Według krążącej wśród pracowników studia CD Projekt Red plotki, pomysł ten przyszedł mu do głowy podczas snu.


1 komentarze:

Stosujcie polskie cudzysłowy.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry