Anteny satelitarne w grze LEGO Indiana Jones 2 nie pojawiły się przez przypadek

Wrzucił Ciekawostek - środa, 20 sierpnia 2014

Obecność anten satelitarnych w grze LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues nie powinna dziwić nikogo, kto kiedykolwiek miał styczność z produktami firmy Traveller's Tales. Brytyjskie studio bardzo luźno podchodzi do swojej flagowej serii i okrasza ją ogromną dawką humoru. Charakterystyczne talerze, które od lat sześćdziesiątych pozwalają odbierać sygnał telewizyjny w wielu domach na całym świecie, nie wydają się niczym więcej, niż kolejnym żartem autorów. Jak się jednak okazuje, ów żart ma solidne podstawy.


Deweloperzy przyznali się redaktorom serwisu Game Informer, że anteny pojawiły się w LEGO Indiana Jones 2 celowo, a mają one związek z filmem Poszukiwacze zaginionej arki (Raiders of the Lost Ark), do którego gra się bardzo wyraźnie odnosi. Podczas kręcenia przygód nieustraszonego archeologa w 1980 roku, ekipa filmowa udała się do tunezyjskiego miasta Kairuan, mającego w obrazie Stevena Spielberga udawać dzisiejszą stolicę Egiptu, Kair. Jedna ze scen w domu Sallaha miała zostać zarejestrowana na tarasie, skąd rozpościerał się wspaniały widok na starożytną mieścinę - pech chciał, że jego panoramę szpeciły umieszczone na dachach budynków anteny telewizyjne. Nie mając wielkiego wyboru, filmowcy poprosili mieszkańców o tymczasowe usunięcie urządzeń, których w latach trzydziestych ubiegłego wieku być w tym miejscu nie powinno. Mimo zmarnowanego dnia zdjęciowego, operacja zakończyła się pełnym sukcesem.

Za niszczenie anten satelitarnych w grze LEGO Indiana Jones 2 otrzymujemy niebieskie klocki.

Przygotowując grę LEGO Indiana Jones 2, firma Traveller's Tales uznała, że dobrym pomysłem będzie nawiązanie do tego wydarzenia i dlatego właśnie w wirtualnym Kairze anteny są obecne. Nam nie pozostaje nic innego, jak pogratulować deweloperom - tak niecodzienne niespodzianki to dziś prawdziwa rzadkość.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry