Twórca serii Gears of War zaprojektował mapę w polskiej grze Superhot

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 14 lipca 2014

Twórcy strzelaniny Superhot są zapewne ogromnie zadowoleni, że w ich nowatorskie dzieło uwierzyła spora grupa internautów. 14 maja 2014 roku Polacy wystartowali z kampanią crowdfundingową na łamach popularnego serwisu Kickstarter, aby zebrać pieniądze na ukończenie swojej debiutanckiej gry. Żądaną kwotę stu tysięcy dolarów Łodzianie zdobyli już w pierwszy dzień trwania akcji. Inicjatywę wsparł sam Cliff Bleszinski - główny projektant serii Gears of War - który wykupił wartą 2000 dolarów cegiełkę. Jak się później okazało, był to największy wkład pojedynczej osoby w ten niezwykle obiecujący produkt.


Za tę niemałą sumkę Bleszinski wykupił możliwość współtworzenia jednej z map, która będzie wchodziła w skład trybu Endless Arena. Amerykanin o polskich korzeniach nie zaprojektował mapy bezpośrednio, ale udzielił wskazówek, którymi kierowali się Łodzianie, by należycie zrealizować jego wizję. Ostateczny efekt tych starań zobaczymy najwcześniej w połowie przyszłego roku, bo droga do ukończenia gry Superhot jest jeszcze daleka. Zainteresowanym polecamy prototyp tej produkcji, dostępny w tym miejscu. Pozwala on sprawdzić, czym polska gra będzie wyróżniać się na tle innych shooterów.

Superhot to strzelanina, w której czas płynie tylko wtedy, gdy porusza się gracz.

Bleszinski był długoletnim pracownikiem firmy Epic Games. Zasłynął jako jeden z dwóch głównych projektantów kultowej strzelaniny Unreal, później szefowie studia oddali mu pod opiekę jeden z hitów ostatnich lat - serię Gears of War. Po dwóch dekadach postanowił odejść z zespołu, który wyniósł go na szczyt i zrobić sobie przerwę. Zaledwie kilka dni temu zapowiedział, że jego nowe, niezależne studio (Boss Key Productions) w pocie czoła tworzy nową, darmową strzelaninę science-fiction. Jej robocza nazwa to BlueStreak.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry