Jakie zmiany wprowadzono do gry GTA III po zamachach 11 września?

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 7 lipca 2014

Nie jest żadną tajemnicą, że premiera trzeciej odsłony cyklu Grand Theft Auto została opóźniona o kilka tygodni ze względu na zamachy terrorystyczne, które miały miejsce 11 września 2001 roku. Panująca wówczas sytuacja w Nowym Jorku skutecznie sparaliżowała prace w amerykańskim oddziale firmy Rockstar Games, znajdującym się niespełna trzy kilometry od miejsca, gdzie stały wieże World Trade Center. Twórcy nadchodzącego hitu zdecydowali się też na wprowadzenie kilku cięć i poprawek w zawartości gry - część z nich miała rzekomo dotyczyć postaci Darkela, zlecającego głównemu bohaterowi kilka kontrowersyjnych misji.


Darkel przez lata spędzał sen z powiek fanów, sporo ludzi chciało dowiedzieć się, jakie zadania wyznaczał podstarzały, bezdomny menel, skoro ataki terrorystyczne wpłynęły na jego zniknięcie z GTA III. Popularna plotka głosiła, że jedna z misji dotyczyła wysadzenia w powietrze szkolnego autobusu. Firma Rockstar Games odniosła się do tej sprawy dopiero dziesięć lat później, kategorycznie wykluczając związek pomiędzy wydarzeniami z 11 września, a usunięciem bohatera:

Darkel był szalonym menelem, który zlecał szalone misje. Zostały one usunięte kilka miesięcy przed zakończeniem prac, na długo przed atakami z 11 września, ponieważ nie były tak dobre jak reszta gry i prezentowały się nieco dziwnie. Pierwotnie mężczyzna zlecał pięć zadań, które następnie były sukcesywnie wycinane. Kiedy zostały tylko dwa, postanowiliśmy je wyciąć, podobnie zresztą jak i samego bohatera, który nie pasował do innych postaci. Żadna z tych misji nie była związana z wysadzaniem autobusu pełnego dzieci, choć jest to zabawna plotka.

Darkel

Jakie zmiany uwzględniono więc w poprawkach? Na pewno zmodyfikowano okładkę amerykańskiej wersji gry, która zresztą zapoczątkowała charakterystyczny styl wszystkich późniejszych ilustracji na pudełku. Firma Rockstar Games przemalowała też wozy policyjne, by nie przypominały one tych, które naprawdę jeżdżą po ulicach Nowego Jorku. Skorygowano tor lotu odrzutowca w taki sposób, by samolot nie znikał za wieżowcami, usunięto jedną misję, która odnosiła się do terrorystów oraz dokonano kilku korekt w dialogach. To wszystko.

6 komentarze:

no nie jestem pewien czy to wszystko...
A obcięcie skrzydeł jedynemu (dostępnemu) w GTA III samolotowi Dodo to co? Skrócili je by ludzie nie wrzucali filmów na YouTubie jak rozbijają się o wieżowce.

To popularna, ale nieprawdziwa plotka ;) Dodo nigdy nie miało latać (stąd jego nazwa) i 9/11 nie ma w jego przypadku nic do rzeczy ;)

Youtube w 2002 hahah daruj sobie

A to przepraszam, ktoś mnie wprowadził w błąd.

Spokojnie :) Weryfikujemy to, co piszemy. :)

"Dodo nigdy nie miało latać". Nie prawda, dodo lata, trochę pokracznie ale lata. Aby poleciał wystarczy lecieć delikatnie w dół by po chwili się wybił i leciał dalej i tak cały czas. Można nawet wylecieć za mapę i zobaczyć miejsce z intro. Polecam też latanie czołgiem, obracasz lufe wpisujesz kod na latanie i strzelając w tył rozpędzasz sie na jakimś moście lub lotnisku, jednak.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry