Ręczną wyrzutnię pocisków jądrowych w grze Fallout 3 nazwano na cześć bomby atomowej zrzuconej na Nagasaki

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 31 marca 2014

Po angielsku Fat Man, po polsku Grubas - nazwa tyleż urocza, co zwyczajnie niefortunna. Kto miał okazję zetknąć się z trzecią odsłoną serii Fallout (ewentualnie ze stworzoną przez studio Obsidian Entertainment grą Fallout: New Vegas), z pewnością wie, że właśnie takim mianem deweloperzy ochrzcili prezentowaną na zdjęciu ręczną wyrzutnię pocisków jądrowych. Co zaskakujące, pracownikom firmy Bethseda Game Studios zupełnie nie przeszkadzał fakt, że w identyczny sposób Amerykanie nazywali bombę atomową, która w 1945 roku została zrzucona na miasto Nagasaki i zrównała je z ziemią.


Co ciekawe, określenie Fat Man obowiązuje we wszystkich wersjach językowych gry Fallout 3, z wyłączeniem edycji japońskiej. Twórcy gry najwyraźniej zdawali sobie sprawę, że mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni mogą mieć z tym problem, dlatego produkt wydany w tym azjatyckim kraju nie zawierał nawiązania do tragedii sprzed kilkudziesięciu lat. Bethesda świadomie zmieniła nazwę wyrzutni na Nuka Launcher, aby uniknąć ewentualnych kontrowersji.


Grzyb powstały po wybuchu bomby Fat Man w Nagasaki

Fat Man to druga w historii bomba atomowa, która została wykorzystana w trakcie działań wojennych. Potężna broń została zrzucona przez amerykańskie wojsko na miasto Nagasaki 9 sierpnia 1945 roku i zabiła przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy osób. Ustalenie dokładnej liczby ofiar okazało się niemożliwe. Nie dość, że sporo ludzi zginęło w wyniku detonacji, to na dodatek śmierć zebrała swoje żniwo także później, kiedy ludzie zaczęli umierać za sprawą choroby popromiennej.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry