Jak duży jest świat w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon?

Wrzucił Ciekawostek - środa, 13 maja 2015

W grach oferujących otwarty świat, ten ostatni musi być naprawdę duży i porządnie zaprojektowany, aby usatysfakcjonować miłośników sandboksów. Do premiery gry wciąż pozostało trochę czasu, nie jesteśmy więc w stanie sami przekonać się, czy Wiedźmin 3: Dziki Gon faktycznie zauroczy nas miejscówkami, jednak opublikowane wczoraj recenzje nie pozwalają mieć w tym względzie powodów do obaw. Sporo wątpliwości budzą natomiast dane dotyczące wielkości dostępnego terenu. Deweloperzy ze studia CD Projekt Red wielokrotnie podkreślali, że nowe przygody Geralta oferują obszar zdecydowanie większy, niż poprzednia odsłona cyklu, ale najwyraźniej mocno przesadzili, jeśli chodzi o to, jak szybko będziemy w stanie go przemierzyć.


Twórcy trzeciego Wiedźmina o wielkości świata wspominali już w pierwszej zapowiedzi gry na łamach magazynu Game Informer, liczby te zostały podtrzymane w licznych wywiadach, np. w tym, którego swego czasu udzielił Tomasz Jarzębowski. Jego zdaniem obszar dostępny w Dzikim Gonie jest aż 35 razy większy od tego z Zabójców Królów, a sam archipelag wysp Skellige zawiera teren większy niż ten, który mogliśmy zwiedzić w "dwójce". Jarzębowski dodał również, że przejechanie galopującym koniem mapy z północy na południe trwa 40 minut.

Recenzent serwisu Gry-Online.pl zweryfikował tę ostatnią zapowiedź, wybierając się w podróż Płotką z najdalej wysuniętego punktu na północy na południe i jak sam stwierdził, zajęła ona mu tylko trzynaście minut. Na potrzeby testu wybrał największą spośród wszystkich dostępnych lokacji (Velen), ponieważ Dziki Gon nie oferuje jednolitej masy lądowej, jak choćby The Elder Scrolls V: Skyrim.

3 komentarze:

No to faktycznie, wygrał. Nie warto kupować Wiedźmina. Jedno, wielkie oszustwo.

40 minut - chodziło o całą mapę (wtedy miała być tylko jedna parcela) A to zmierzone 13 minut to tylko jedna z 3 podstawowych. Licząc w sumie te 3 może to wyjść około 40 minut.

Serio? Gry-online nie umie czytać? 40 minut zajmuje przemierzenie świata GALOPEM a nie tym najszybszym ( nazwy nie pamiętam ) -_- Albo są idiotami i nie umieją czytać ( jest to opisane w samouczku na początku i przez cały czas gdy siedzi się na koniu w prawym dolnym rogu) albo chcieli strolować osoby odwiedzające ich stronę -_-

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry