Jay-Z miał problem z tytułem gry DayZ

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 1 lutego 2014

22 stycznia 2014 roku Dean Hall - szerzej znany pod pseudonimem Rocket - pojawił się na Reddicie, żeby wziąć udział w popularnej sesji AMA, gdzie użytkownicy serwisu zadają dowolne pytania bohaterowi spotkania. Pracownik firmy Bohemia Interactive zdradził podczas tego spotkania wiele interesujących informacji na temat swojej flagowej produkcji - gry DayZ - ale prawdziwym hitem okazała się luźna anegdotka dotycząca konfrontacji, jaka miała miejsce pomiędzy prawnikami amerykańskiego rapera Jay-Z, a czeskim studiem. O co poszło?


Muzyk próbował wymusić na naszych południowych sąsiadach rezygnację z tytułu DayZ, gdyż jego zdaniem - nasuwa on skojarzenia z jego artystycznym pseudonimem, co z niewiadomych względów mocno mu przeszkadzało. Z firmą Bohemia Interactive skontaktowali się nawet prawnicy rapera i zaproponowali rozwiązanie tego palącego problemu - zmianę nazwy produktu na ZDay. Czesi pozostali nieugięci i z oferty nie skorzystali, co oczywiście nie spotkało się z dalszymi perturbacjami. Od dnia 20 stycznia 2012 roku DayZ jest zarejestrowanym znakiem towarowym, respektowanym zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka Jay-Z, jak i na całym świecie.


2 komentarze:

"Od dnia 20 stycznia 2012 roku DayZ jest zarejestrowanym znakiem towarowym, respektowanym nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych."
Nie powinno być "nierespektowanym tylko na terenie Stanów Zjednoczonych"? Bo w tej chwili to zdanie nie ma w zasadzie sensu.

Maciej Purzycki, tak jak Ty to napisałeś, oznaczałoby to, że na całym świecie jest respektowanym, oprócz Stanów Zjednoczonych. Tak jak jest w artykule, jest poprawnie.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry