W grze GTA IV możemy spotkać naszą rodaczkę

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 30 stycznia 2014

Grand Theft Auto IV może pochwalić się naprawdę imponującą obsadą - na potrzeby gry firma Rockstar Games zatrudniła aż 861 aktorów, którzy podkładali głos nie tylko ważnym z punktu widzenia fabuły postaciom, ale również zwyczajnym mieszkańcom Nowego Jor... tfu! Liberty City. Jedną z takich osób jest kobieta wysławiająca się w naszym ojczystym języku. Dziewczyna wymawia proste słowa lub zdania po polsku, kiedy główny bohater "czwórki" - Niko Bellic - zacznie jej wyraźnie działać na nerwy lub do niej strzelać. Co istotne, szanse na odnalezienie rodaczki w gąszczu ulic wielkiej metropolii wcale nie są takie małe.


Trudno powiedzieć, kim dokładnie jest wspomniana aktorka, ale można śmiało założyć, że jest to rodaczka, która zbyt długi czas spędziła za oceanem. Dlaczego? O ile nasza anonimowa bohaterka dość sprawnie radzi sobie z pojedynczymi słowami, bardziej skomplikowane konstrukcje językowe stwarzają jej ewidentny problem. Wirtualna dziewczyna potrafi wypowiedzieć takie zdania, jak "Nie, nie zaszczel mnie" i "Druga bitwa? Ja nie myślę!", na dźwięk których więdną uszy. Równie zabawnie brzmi też stwierdzenie "Jesteś krymynalysta!". Nie zmienia to oczywiście faktu, że obecność pierwszej Polki w serii GTA zasługuje na uwagę, zwłaszcza, że firma Rockstar Games nie poszła za ciosem i w przypadku "piątki" nie zaserwowała takich atrakcji.

6 komentarze:

W grze jest "nie zaszczel" i tak jest podane :)

Często mówi: "Jesteś głupi?"

Raczej "Jesteś gupi" ;)

Też często słyszałem: 'Przepraszam'

Jeśli chodzi o tę blondynę w zielonej kurtce, to słyszałem też kilkakrotnie od niej: "Co to k#rwa jest!?'' nie pamiętam dokładnie jej słów, ale sens taki sam :)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry