Morrowind ma najmniejszy świat spośród wszystkich gier z serii The Elder Scrolls

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 17 stycznia 2014

Morrowind to jedna z najlepszych gier z serii The Elder Scrolls - co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Fenomenalnej "trójce" daleko jednak do czołówki w innej kategorii - wielkości świata. Prawdę mówiąc, położona w północno-wschodniej części kontynentu kraina jest znacznie mniejsza w porównaniu do terenów, który mogliśmy zwiedzać w pozostałych odsłonach cyklu i to nie tylko tych generowanych po części losowo (ArenaDaggerfall), ale także w całości projektowanych przez deweloperów, jak to miało miejsce w Oblivionie i Skyrimie.


Todd Howard z firmy Bethesda Game Studio zdradził kiedyś, że świat w Morrowindzie zajmuje obszar 26 kilometrów kwadratowych, co według niego stanowi zaledwie 0.01% terenu, który możemy zwiedzić w The Elder Scrolls II: Daggerfall. Porównanie krain dokonane przez jednego z fanów serii nie przedstawiały się jednak tak samo optymistycznie. Jego zdaniem, po zignorowaniu sztucznych barier ograniczających gracza, Vvardenfell ma zaledwie 24 kilometry kwadratowe i to wraz z udostępnionymi w oficjalnych dodatkach wyspami Firemoth i Solstheim. Autor zestawienia posiłkował się tzw. heightmapami, wydobytymi bezpośrednio z poszczególnych gier, co wyeliminowało ryzyko popełnienia błędu podczas mierzenia terytorium. W rankingu ręcznie tworzonych światów w serii The Elder Scrolls bezsprzecznie prowadzi Oblivion (57 kilometrów kwadratowych), na drugim miejscu jest Skyrim (37.6 kilometrów kwadratowych).

Oczywiście nie zmienia to faktu, że wyżej wymienionym produkcjom daleko jest np. do Daggerfalla, który oferuje obszar zajmujący 161 tys. kilometrów kwadratowych (odpowiada to prawie połowie powierzchni Polski). Trzeba jednak pamiętać, że w "dwójce" świat był generowany proceduralnie.

4 komentarze:

Zajebiste te ciekawostki macie :D ale w to nie wierzę :D

To akurat prawda, bo czytałem to już wcześniej.

Tsaa jasne:
0.01 x 10000=100
26 x 10000=260000
czyli w Daggerfall świat ma niby 260000 km2?? Mhm....

Teraz odejmij dwa zera bęcwale...

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry