Studio Rockstar North oddało hołd grze Blood Money w GTA: Vice City

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 30 listopada 2013

W swojej długoletniej historii gry z serii Grand Theft Auto zafundowały nam wiele irytujących misji, które potrafiły napsuć krwi nawet najbardziej cierpliwym miłośnikom tego cyklu. Do takich wyzwań bez wątpienia należy zadanie Demolition Man z GTA: Vice City. Nasz podopieczny - Tommy Vercetti - musi w nim podłożyć ładunki wybuchowe, zręcznie manipulując śmigłowcem RC Goblin w budynku wyznaczonym do rozbiórki. Właśnie z tą zdalnie sterowaną zabawką związana jest dzisiejsza ciekawostka.


Wspomniany helikopter mocno przypomina jedną z maszyn, którą mogliśmy kierować w wydanej w 1989 roku grze Blood Money. Ta niezbyt skomplikowana strzelanina była drugą w kolejności produkcją studia DMA Design, funkcjonującego dziś pod doskonale znaną nazwą Rockstar North. Wszystko wskazuje więc na to, że przygotowując misję Demolition Man, Szkoci sięgnęli do swojego klasycznego dzieła i pokusili się o nietypowego easter egga, o którym mało kto tak naprawdę zdawał sobie sprawę. Warto nadmienić, że RC Goblin pojawił się również w dwóch innych grach z serii: Grand Theft Auto: San Andreas i Grand Theft Auto: Liberty City Stories.

Helikopter w grze Blood Money z 1989 roku.


4 komentarze:

To nie była budowla gotowa do rozbiórki, tylko budowa ;)

Nie rozumiem czemu ludzie tak nienawidzą tą misje, zawsze ją przechodzę za pierwszym razem :P

Przez tą misję nie mogę dalej grać -_-

Od 2004 roku nie mozesz przejść? Troche ćwiczeń na numpadzie i pójdzie,tak jak z wyscigiem w Mafii,o wiele trudniejsze do opanowania to są auta w forzy motosportach

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry